Hlavný hydrogeologický región, podľa Malíka, P. – Švastu, J. (2002), v ktorom leží obec Bzenov je paleogén povodia Svinky s puklinovým typom priepustnosti.
Harčár, J. (1972) opisuje, že Svinka je po Toryse druhým najvýznamnejším tokom
v Šarišskej vrchovine. Vzniká sútokom Veľkej a Malej Svinky v Kojaticiach. Veľká Svinka pramení v Branisku, Malá Svinka v centrálnej časti Bachurne. Svinka počnúc
od Kojatíc po Rokycany tečie južným smerom, odtiaľ až po vyústenie do Hornádu v Kysaku si udržuje prevažne JV smer. Okrem iných priberá z pravej strany v Bzenove potok tečúci z Cemjaty. Odvodňuje značnú časť Šarišskej vrchoviny, o ploche povodia cca 311 km2.
Cez kataster pretekajú jej 3 prítoky, a to sprava Hlboký potok a zľava Bzenovský a tiež ešte malý nepomenovaný potok. Sú zbernými potokmi dažďovej vody z okolitých strání Svinky. Prirodzeným spôsobom zmierňujú eróznu činnosť vody.
V intraviláne sa vyskytujú ešte i dve jazierka – prírodné jazero v hlbočine lesa
za školou. Pomocou priepustku voda odteká do nemenovaného potoka.
Na jeho toku smerom do dediny sa nachádza aj 2. jazierko vytvorené hrádzou, je asi
50 m dlhé, 15 m široké a v priemere asi 1,5 m hlboké.
Na území Bzenova nebol doteraz nájdený žiadny významnejší prameň minerálnej vody.
V širšom okolí a celkovo na území Šarišskej vrchoviny je pomerne veľký počet minerálnych prameňov. Podľa Harčára, J. (1972) sú však väčšinou nepatrných výdatností a nízkej mineralizácie. Na Cemjate, v Brežanoch, v oblasti Fiľov pri Bajerove a v doline Chujavky (prameň nazvaný Kvašná voda) sa nachádzajú menšie pramene kyseliek. Sú vodami kalcium bikarbonátového typu. Tie sú vadózne, obohatené o CO2.
Niekdajšie miestne kúpele na Cemjate sú zrušené, v pavilónoch je dom dôchodcov.
Rieka Svinka patrí do čiastkového povodia Hornádu.
Výskyt maximálnych kulminačných prietokov bol zaznamenaný v júni a zväčša tiež v apríli. Minimálne priemerné denné prietoky sa vyskytujú v rôznych mesiacoch (január, júl, október, december).